<h1>Juergen Teller: Enjoy Your Life!</h1>
<h1>Juergen Teller: Enjoy Your Life!</h1>
<h1>Juergen Teller: Enjoy Your Life!</h1>
<h1>Juergen Teller: Enjoy Your Life!</h1>
<h1>Juergen Teller: Enjoy Your Life!</h1>

Juergen Teller, jeden ze světově nejžádanějších současných fotografů, se úspěšně pohybuje na rozhraní umělecké a komerční fotografie. Proslavil se před pětadvaceti lety v roce 1991, když fotografoval kapelu Nirvana a jeho ikonické záběry Kurta Cobaina byly publikovány v časopisu Details.

Teller rozostřuje hranice mezi svými komerčními zakázkami a osobní tvorbou a snižuje tak rozdíly mezi módními kampaněmi, portréty celebrit, každodenními výjevy, krajinami či obrazy své rodiny. Za svůj nezaměnitelný rukopis vděčí především kreativní svobodě, která mu byla dopřána i u komerčních zakázek. I přes zdánlivou nahodilost je jeho tvorba založena na pečlivém plánování a inscenaci podobné spíše filmovým režisérům. Jedná se především o Tellerovu intuici pro lidi, situace, prostředí a klišé, která propůjčuje jeho fotografiím velkou bezprostřednost a klamnou jednoduchost.

“Enjoy Your Life!” je jedinečný autorský projekt vytvořený samotným umělcem, který zahrnuje starší fotografické série jako Norimberk (2005) spolu s novější tvorbou jako je série Kanye, Juergen a Kim (2015) a Charlotte Rampling, liška a talíř (Teller) (2016). Jiné práce jsou více autobiografické a příležitostně anekdotické jako například nemilosrdně upřímné fotografie umělce v sérii zvané Léčebna (2015) i subjektivní dokumentace jeho mládí a německého původu zvaná Irene v lese (2012). Nejnovější skupina fotografií S Tellerem do Bonnu a Talíře/Teller (2016) shrnuje a soustřeďuje všechna jeho dřívější témata a kompozice.

Výstava “Enjoy Your Life!” je koprodukcí Galerie Rudolfinum s Bundeskunsthalle v Bonnu a Martin Gropius Bau v Berlíně.

Doprovodné akce

06/09/2017
Sdílet
Křest knihy

Křest knihy

Křest nové knihy. Duis in felis vel metus interdum…

13/09/2017
Sdílet

Juergen Teller: Enjoy Your Life! | rozhovor

Juergen Teller: Enjoy Your Life! | video z instalace

momentálně zavřeno

Klub Galerie Rudolfinum

Koupit členství

připravujeme Unplugged

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

vernisáž 12. 8. 16:00

Jak k nám?

Mapa a další informace