Programy pro školy

Speciální programy pro MŠ, ZŠ, SŠ a gymnázia zahrnují komentované prohlídky, workshopy a výtvarné dílny. Programy nabízíme na 60, 90 a 120 minut (případně dle dohody) od úterý do pátku (10.00 – 17.00). Programy jsou zdarma pro členy Klubu Otevřený dialog, pro ostatní školní skupiny platí cena 300 Kč za program.

Studenti mohou při prohlídce využít také pracovní listy “Kdo se víc ptá, víc se dozví”.

 

Právě připravujeme programy pro školy k výstavám Michaël Borremans The Duck a David Claerbout Olympia.

 

Kdo se víc ptá, víc se dozví
2. stupeň ZŠ/SŠ 30-40min.
Na základě pracovních listů, které jsou zde volně ke stažení, nabízíme moderovanou prohlídku aktuální výstavy přibližující možné způsoby uvažovaní o výtvarném umění jako takovém.

 

Program v Artparku

Příběh uměleckého díla
MŠ/ZŠ 60/90min.
Program je prvním nahlédnutím do světa umění. Podíváme se společně na to, co je umění a kde všude ho hledat. Zjistíme, jak mohou umělecká díla vypadat dnes. Pomocí zábavných her a výtvarných aktivit odpovíme na otázku “Koho a co potřebuje umělecké dílo ke svému životu?” Zahrajeme si postupně na umělce, kurátory a diváky a najdeme nejvhodnější místo pro vystavení uměleckých děl, která vzniknou.

 

Naše lektorky

Bc. Daniela Grohová – lektorka, absolventka PedF UK oboru Francouzský jazyk a literatura, momentálně studuje Divadelní fakultu AMU, obor Autorské herectví a pedagogika. Iniciátorka festivalu Kočí v Chotči, spolupracuje s iniciativou Sametové posvícení.

Mgr. Kateřina Lahodová – lektorka, vystudovala dějiny umění na FFUK, působí v nakladatelství Artefactum Ústavu dějin umění Akademie věd ČR. Je spoluautorkou knihy Klacky v galerii.

Mgr. Tereza Štojdlová – lektorka, vystudovala Výtvarnou školu Václava Hollara a PedF UK, obor Výtvarná výchova pro ZUŠ. Vyučuje výtvarnou výchovu na 2. stupni ZŠ. Rok studovala arteterapii, profesionálně se věnuje perské a orientální kultuře a tanci, a vlastní tvorbě.

Mgr. Zdenka Švadlenková – lektorka, vystudovala PedF UK obor Výtvarná výchova pro ZUŠ a FF UK informační studia a knihovnictví. Spoluzakládala spolek ARTEDU, vyučovala na gymnáziu, koncipuje divadelní ateliéry ve VILE Štvanice.

Mgr. Veronika Zavřelová – je výtvarný pedagog, v současné době učí na základní umělecké škole a lektoruje výtvarné workshopy. Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, obor Výtvarná výchova. Mimo její hlavní zaměření v pedagogice má za sebou ukončené bakalářské studium na Fakultě architektury na ČVUT.

Momentálně zavřeno

Klub Galerie Rudolfinum

Koupit členství

Michaël Borremans 21. 1. 18:00

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

David Claerbout 28. 1. 18:00

Jak k nám?

Mapa a další informace