O Artparku

ARTPARK – Osm hlav

S výstavou A COOL BREEZE vznikla i nová podoba Artparku, relaxačního a vzdělávacího centra Galerie Rudolfinum. Autorský projekt, který pod názvem Osm hlav pro Artpark připravily spolupracující umělkyně Barbora Fastrová a Johana Pošová, si jako reflexe výstavy pohrává s uměleckými kánony, používanými v průběhu dějin. Instalace vtipným způsobem ilustruje pravidla o proporcích těla, která jsou vyučována při lekcích kresby nebo modelování. Divák si na vlastní kůži vyzkouší jejich doslovný význam. Až do srpna bude Artpark nabízet vzdělávací programy pro školní skupiny, ale také pro veřejnost včetně vyhledávaných nedělních dětských dílen.

Barbora Fastrová (*1988) a Johana Pošová (*1985) absolvovaly Ateliér fotografie na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Spolupracují od roku 2014, kdy měly společnou výstavu v Berlínském modelu. Od té doby autorky vytvořily několik výstav v Čechách i v zahraničí a zúčastnily se residenčních pobytů v INI Gallery a Meetfactory. Jejich práce není mediálně specifická, opakovaně se ale vrací k „chudým“ materiálům, vytváří sochy z látek, papírmašé a neumělé objekty z keramické hlíny. Právě silná vizuální stránka toho kterého zvoleného materiálu často odkazuje k jejich zájmu o vztah k přírodě a konkrétněji životnímu prostředí.

ARTPARK, jehož podoba se mění s každou novou výstavou, má za cíl interaktivním způsobem přiblížit práci vystavujících umělců i nejmenším návštěvníkům. Samozřejmou součástí budou doprovodné programy pro školy a veřejnost či pravidelné dětské dílny. ARTPARK zároveň zůstává pro návštěvníky Galerie Rudolfinum i místem kreativního odpočinku.

Úterý-neděle 10.00-18.00

Klub Galerie Rudolfinum

Koupit členství

Čtvrtek 10.00-20.00

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

Pondělí zavřeno

Jak k nám?

Mapa a další informace