
Přednáška Pavla Barši: Menšinovost v umění | Not Without Joy
Politolog Pavel Barša (nar. 1960) působící na FF UK otevře na příkladu vybraných umělců z výstavy Not Without Joy otázku menšinovosti v umění. Rozvine přitom některé teze ze svého eseje Mezi jinými, jenž je po boku kurátorského textu Petra Nedomy součástí katalogu k výstavě. Publikace má tentokrát novinovou podobu a každý z návštěvníků ji volně dostává při vstupu do galerie.
V rámci přednášky vystoupí violoncellista a skladatel Štěpán Filípek (nar. 1981), který provede grafickou partituru Juliuse Eastmana, nazvanou Buddha. Filípkovy interpretace i vlastní kompozice jsou ceněny pro širokou škálu barev a emocí. K jeho oceňovaným vystoupením minulého roku patří premiéra projektu Ludicra za doprovodu Brno Contemporary Orchestra v rámci festivalu Moravský podzim a provedení skladby Cello Counterpoint Steva Reicha na koncertu Tribute to New York v divadle Archa.
Přednáška proběhne ve čtvrtek 10. února v 18:00 v Galerii Rudolfinum. Vstup volný.
Před návštěvou galerie si prosím na našich webových stránkách přečtěte platná hygienická opatření. Účast na přednášce je možná pouze po předložení potvrzení o bezinfekčnosti: prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce, aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín) musí uplynout nejméně 14 dní. U dětí mladších 18 let a osob s kontraindikací k očkování lze k prokázání bezinfekčnosti použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin.