Načítám Akce

CRASH × Poetics of Encryption | Debata | Sebastien Noel (Troika) a Dušan Zahoranský

Galerie Rudolfinum ve spolupráci s Goethe-Institutem zvou na

 

CRASH × Poetics of Encryption
Debatu nad průniky umělecké praxe a tématy výstavy

2. dubna od 18:00 v Galerii Rudolfinum
vstup volný

 

Hosté: Sebastien Noel (Troika) a Dušan Zahoranský
Moderuje Václav Janoščík

Debata proběhne v anglickém jazyce

 

Moderované debaty CRASH se zahraničními i českými vystavujícími umělci ve výstavě Poetics of Encryption nabízí zájemcům možnost nahlédnout jejich uměleckou praxi v kontextu probíhající výstavy a jejích témat. Pozvaní umělci spolu s moderátory z oblasti teorie umění přináší pohledy a propojení, které jsou nezbytné pro vedení jakékoliv debaty a pro rozvoj kritického myšlení o technologiích a jejich kódování.

 

Debatě CRASH 2. dubna od 18:00 v Galerii Rudolfinum předchází debata CRASH 26. března od 18:00 v Goethe-Institutu. Samotnou výstavu Poetics of Encryption v Galerii Rudolfinum zájemcům přiblíží komentovaná prohlídka v českém jazyce 27. března od 18:00 a komentovaná prohlídka v anglickém jazyce 17. dubna od 18:00. Vstup na všechny akce je volný.

 

Hosté

 

Sebastien Noel (Troika)

Troika je francouzsko-německá umělecká skupina, kterou v roce 2003 založili Eva Rucki (nar. 1976 v Německu), Conny Freyer (nar. 1976 v Německu) a Sebastien Noel (nar. 1977 ve Francii). Ve své multidisciplinární tvorbě se Troika zamýšlí nad zkušenostmi a postoji lidstva k novým technologiím a nad tím, jak tyto technologie proměňují naše chápání a vztahy k přírodě, k sobě navzájem i k širšímu světu. Její umělecká díla otevírají témata, která zahrnují umělou inteligenci, algoritmická data, formy života a virtuální a fyzické reprezentační systémy. Její praxe často vychází z výzkumu – zkoumá systémy poznání v oblasti přírodní filozofie a historie technologií. Práce Troiky jsou součástí stálých sbírek M+ v Hongkongu, Victoria and Albert Museum v Londýně, The Art Institute of Chicago, MoMA v New Yorku, Jumex Collection v Mexico City, Israel Museum v Jeruzalémě a Centre Georges Pompidou v Paříži. Eva Rucki, Conny Freyer a Sebastien Noel žijí a pracují v Londýně.

 

Vystavené dílo:

Probudil jsem se a zjistil, že jsem roztroušen napříč kontinenty (Hong Kong), 2023
Model vytvořený metodou taveného nanášení (FDM), lak
84 × 46 × 84 cm
S laskavým svolením Saint Laurent collection

 

 

Dušan Zahoranský

Dušan Zahoranský (1972 v tehdejším Československu) je sochař a pedagog. Jeho vzdělání a tvůrčí začátky pocházejí ze slovenského prostředí, ale od roku 2003 působí na české výtvarné scéně. Ve své umělecké tvorbě sleduje strategie, které mění obvyklé vnímání obrazu. Zúčastnil se řady samostatných i skupinových výstav v renomovaných domácích i zahraničních institucích, jako jsou Kunstlerhaus ve Vídni, Donumenta v Regensburgu či Bienále fotografie v belgickém Liége. Od roku 2015 působí jako pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze. Ve své tvorbě kombinuje čistě materiálové a téměř sochařské objekty a instalace s konceptuálními gesty. Již ve svých dřívějších pracích dokázal zajímavě kombinovat prostorové instalace s videem, jak je vidět například v díle 300 000 000 let (1999).

 

Vystavené dílo:

Mirek a Kateřina, všech možných 65535 grafických variant písma na budíku, 2019
Serigrafie, černý fix na potištěném hedvábí
Různé rozměry
S laskavým svolením autora

Pondělí ZAVŘENO

Úterý–neděle 10–18

Čtvrtek 10–20

Vážení návštěvníci, poslední vstup na výstavu je možný nejpozději 30 minut před koncem otevírací doby. Pro návštěvu výstavy Poetics of Encryption však doporučujeme vyhradit si minimálně 60 minut času. Videoprojekce jsou v jednotlivých sálech ve směru prohlídky z technických důvodů vypínány přibližně s 20minutovým předstihem. Nemáte-li dostatek času, ale rádi byste zhlédli alespoň část výstavy, můžete se do galerie opět vrátit a projít si její zbytek v jiném termínu – vstup je volný. Děkujeme za pochopení.

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

Koupit členství