Galerie Rudolfinum

O galerii

Galerie Rudolfinum je státní instituce řízená a financovaná Ministerstvem kultury České republiky. Společně s Českou filharmonií, jejíž je součástí, sídlí v historické budově pražského Rudolfina. Reprezentativní neorenesanční stavba, velkoryse projektovaná jako koncertní síň a galerie, byla postavena v roce 1884 architekty Národního divadla Josefem Zítkem a Josefem Schulzem.
V letech 1989-1992 prošla zásadní rekonstrukcí, která navrátila původní význam a poslání severnímu, tedy výstavnímu křídlu budovy. Svou polohou, v sousedství Uměleckoprůmyslového musea, Filosofické fakulty University Karlovy a Vysoké školy uměleckoprůmyslové, na hranicích Starého Města a Malé Strany, je Rudolfinum přirozeným kulturním centrem Prahy.

Činnost zahájila Galerie Rudolfinum v obnovených prostorách 1. ledna 1994. Programově se věnuje současnému výtvarnému umění s občasnými průhledy do minulosti. Výlučná orientace na výstavy (galerie nemá vlastní sbírky) a spolupráce v mezinárodním kontextu formuje Galerii Rudolfinum do podoby otevřeného komunikačního prostoru. K tomu přispívá i další činnost v rámci výstavních projektů: vydávání katalogů a publikací, organizování přednášek, seminářů a četných doprovodných programů, hudebních a filmových přehlídek. Důležitou složkou je také edukativní a lektorská práce. Velkoryse architektonicky koncipované výstavní sály velké galerie doplňují tři sály malé galerie, v nichž je edukační prostor Artpark – interaktivní průvodce současným uměním.

V Galerii Rudolfinum se setkává současné umění s historickou neorenesanční architekturou budovy Rudolfina. Propojení výtvarného umění s hudbou a dalšími uměleckými projevy skýtá možnost nevšedních kulturních zážitků.

partneři

partneři

Generální partner galerie

Partner výstav

fotogalerie

fotogalerie

výstava MODEL
výstava MODEL
výstava Rogera Hiornse
výstava Rogera Hiornse
výstava TARYN SIMON
výstava TARYN SIMON
výstava Jiří Černický: Divoký sny
výstava Jiří Černický: Divoký sny
vchod do Galerie Rudolfinum
vchod do Galerie Rudolfinum
Galerie Rudolfinum, Alšovo nábřeží
Galerie Rudolfinum, Alšovo nábřeží
/* by Sinfin.cz */