Načítám Akce

Workshop | A Cool Side Wind – socha viděná skrze kresbu

K sochařské výstavě A COOL BREEZE jsme připravili autorský workshop zaměřený na kresbu s akademickým malířem Martinem Velíškem.

 

A COOL SIDE WIND (socha viděná skrze kresbu)

 

Skupina účastníků workshopu se bude s lektorem přesouvat v rámci expozice od plastiky k plastice a v cca desetiminutových etudách rozvine potenciál každého představeného díla.
Řada kratších úloh představuje vždy zastavení u konkrétní sochy, představení specifického výtvarného přístupu, především formálních aspektů, a následně jejich autorskou transformaci do dvojrozměrných výstupů pomocí kresby, malby, koláže apod.

Po úvodním seznámení s dílem bude v diskusi vygenerován formální princip. Ten účastníci použijí ve vlastní realizaci. Po ní bude vždy následovat krátká reflexe. Výstupem workshopu jsou plošné paralely původně prostorových realizací.

 

Výtvarník Martin Velíšek absolvoval pražskou AVU a v současné sobě se věnuje malbě, kresbě a grafice. Jeho sólové výstavy proběhly v nedávné době v GASK v Kutné Hoře, Galerie Klatovy-Klenová nebo v MUD Benešov, ale také v Německu, Lucembursku a Francii. Ve své teoretické práci se věnuje kontextu vzniku uměleckého díla. S filosofem Miroslavem Petříčkem vydal knihu Pohledy (které tvoří obrazy).

 

Vstup na workshop je volný. Doporučujeme rezervaci předem na emailu svadlenkova@rudolfinum.org.

momentálně zavřeno

Klub Galerie Rudolfinum

Koupit členství

připravujeme Unplugged

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

vernisáž 12. 8. 16:00

Jak k nám?

Mapa a další informace