Načítám Akce

Komentovaná prohlídka výstavy Krištof Kintera: Nervous Trees

Co znamená Postnaturalia? Jaký význam mají v díle Krištofa Kintery jeho Kresby? A k čemu odkazuje monumentální instalace z praček v posledním sále?

Přijďte ve čtvrtek 12. října od 18:00 na komentovanou prohlídku výstavy Krištof Kintera: Nervous Trees s jejím kurátorem Davidem Koreckým.

Z důvodu omezené kapacity je nutné se na komentovanou prohlídku předem zaregistrovat. Formulář bude zveřejněn týden před konáním.

Galerie Rudolfinum otevřela 100. výstavu od svého založení v roce 1994. K tomuto výročí připravila rozsáhlý projekt Krištofa Kintery, který shrnuje posledních pět let autorovy tvůrčí práce a představuje na dvě desítky soch, instalací a interaktivních objektů. Výstava akcentuje důležité procesy spolupráce, zdánlivě velmi banální, ale ve své podstatě esenciální pro fungování a rozvoj jakéhokoliv složitějšího systému. Zároveň však poukazuje na křehkost, na které vztahy mezi jednotlivými aktéry systému stojí a padají. Kintera říká, že si nesmírně cení intimních chvil v ateliéru o víkendech, kdy je tam sám se sebou a kdy se může oddat jinému druhu soustředění.

Vstupné na výstavu je díky Nadačnímu fondu Avast zdarma.

úterý-neděle 10:00-18:00

Klub Galerie Rudolfinum

Koupit členství

čtvrtek 10:00-20:00

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

pondělí zavřeno

Jak k nám?

Mapa a další informace