Galerie Rudolfinum

KAPACITA NAPLNĚNA: Komentovaná prohlídka výstavy

Krištof Kintera: Nervous Trees
12. 10. 2017, 18.00–19.00
Galerie Rudolfinum

Co znamená Postnaturalia? Jaký význam mají v díle Krištofa Kintery jeho Kresby? A k čemu odkazuje monumentální instalace z praček v posledním sále?

o akci

o akci

Přijďte ve čtvrtek 12. října od 18:00 na komentovanou prohlídku výstavy Krištof Kintera: Nervous Trees s jejím kurátorem Davidem Koreckým.

Z důvodu omezené kapacity je nutné se na komentovanou prohlídku předem zaregistrovat zde https://goout.net/cs/listky/komentovana-prohlidka-kristof-kintera/bapb/

Galerie Rudolfinum otevřela 100. výstavu od svého založení v roce 1994. K tomuto výročí připravila rozsáhlý projekt Krištofa Kintery, který shrnuje posledních pět let autorovy tvůrčí práce a představuje na dvě desítky soch, instalací a interaktivních objektů. Výstava akcentuje důležité procesy spolupráce, zdánlivě velmi banální, ale ve své podstatě esenciální pro fungování a rozvoj jakéhokoliv složitějšího systému. Zároveň však poukazuje na křehkost, na které vztahy mezi jednotlivými aktéry systému stojí a padají. Kintera říká, že si nesmírně cení intimních chvil v ateliéru o víkendech, kdy je tam sám se sebou a kdy se může oddat jinému druhu soustředění.

Vstupné na výstavu je díky Nadačnímu fondu Avast zdarma.

související

související program

Nedělní odpoledne v Artparku Krištof Kintera: Nervous Trees
22. 10. 2017, 15.00
Artpark, Galerie Rudolfinum

Komentovaná prohlídka výstavy Krištof Kintera: Nervous Trees
26. 10. 2017, 18.00
Galerie Rudolfinum

/* by Sinfin.cz */