Galerie Rudolfinum

KAPACITA NAPLNĚNA - 1. komentovaná prohlídka výstavy Krištof Kintera: Nervous Trees

Krištof Kintera: Nervous Trees
14. 9. 2017, 18.00–19.00
Galerie Rudolfinum

Bohužel kapacita této komentované prohlídky je již naplněna. Další komentovaná prohlídka se koná ve stejný čas za 14 dní, rezervace budou spuštěny týden předem.

o akci

o akci

Přijďte ve čtvrtek 14. září od 18:00 na první komentovanou prohlídku výstavy Krištof Kintera: Nervous Trees s jejím kurátorem Davidem Koreckým.
Jak reflektuje projekt Postnaturalia současnou společnost? Ke kterému sochaři odkazuje dílo Knauf Do It Yourself? A proč se Krištof Kintera rozhodl přemístit do Galerie Rudolfinum svou laboratoř?

Z důvodu omezené kapacity je nutné se na komentovanou prohlídku předem přihlásit. Kapacita je již naplněna.

Galerie Rudolfinum otevřela 100. výstavu od svého založení v roce 1994. K tomuto výročí připravila rozsáhlý projekt Krištofa Kintery, který shrnuje posledních pět let autorovy tvůrčí práce a představuje na dvě desítky soch, instalací a interaktivních objektů. Výstava akcentuje důležité procesy spolupráce, zdánlivě velmi banální, ale ve své podstatě esenciální pro fungování a rozvoj jakéhokoliv složitějšího systému. Zároveň však poukazuje na křehkost, na které vztahy mezi jednotlivými aktéry systému stojí a padají. Kintera říká, že si nesmírně cení intimních chvil v ateliéru o víkendech, kdy je tam sám se sebou a kdy se může oddat jinému druhu soustředění.

Vstupné na výstavu je díky Nadačnímu fondu Avast zdarma.

související

související program

Nedělní workshop pro děti v Artparku Krištof Kintera: Nervous Trees
24. 9. 2017, 15.00
Artpark, Galerie Rudolfinum

Komentovaná prohlídka výstavy Krištof Kintera: Nervous Trees
28. 9. 2017, 18.00
Galerie Rudolfinum

/* by Sinfin.cz */