Programy pro školy

Speciální programy pro MŠ, ZŠ, SŠ a gymnázia zahrnují komentované prohlídky, workshopy a výtvarné dílny. Programy nabízíme na 60, 90 a 120 minut (případně dle dohody) od úterý do pátku (10.00 – 17.00). Program je pro všechny školní skupiny zdarma, rezervace posílejte Zdence Švadlenkové na email svadlenkova@rudolfinum.org.

Programy k aktuální výstavě Mat Collishaw. Standing Water

Ošklivé i krásné.
Krása v ošklivosti, estetika pomíjivosti a dekadence ve výtvarném umění a literatuře.
2. stupeň ZŠ/SŠ, 90/120min
Tak trochu dekadence je v každém z nás a jen stěží se tomuto fenomény ve světě okolo vyhnout. Jak mu ale rozumět? Co nás může obohatit a na co si dát pozor? A kde je toho všeho původ? Budeme se soustředit na odkazy dekadentní literatury v práci Mata Collishaw. Objevíme krásu pomíjivého světa, Jeho díla jsou na hranici mezi krásou a hororem, zářivým světlem a nekonečnou tmou, rád pracuje s tabuizovanými tématy. Vlny mezi realitou a imaginací jsou základním stavem jeho uměleckého vyjadřování. Součástí programu je práce s literárními díly a výtvarná reflexe tématu.

Staří mistři v díle současníků.
Parafráze historických uměleckých děl a reakce současných umělců na odkazy minulosti.
2. stupeň ZŠ/SŠ, 90/120min
Výběr díla Mata Collishawa pro pražskou výstavu je zaměřený převážně na obsahovou nebo formální vazbu s uměním minulosti. Díky jeho očím můžeme znovu objevit  Zaměříme se na způsob zpracování parafrází v jeho díle. Podněty z minulosti si vybírá s jemnou citlivostí pro neustálý střet dvou odlišných pohledů. Dost často jsou to díla na hranici mezi krásou a hororem, zářivým světlem a nekonečnou tmou. Jsou to díla, u nichž cítíme, že stačí jen velmi málo a mohou se proměnit ve svůj pravý opak. Součástí programu je výtvarný workshop.

Programy v Artparku

Příběh uměleckého díla
MŠ/ZŠ 60/90/120
Program je prvním nahlédnutím do světa umění. Podíváme se společně na to, co je umění a kde všude ho hledat. Zjistíme, jak mohou umělecká díla vypadat dnes. Pomocí zábavných her a výtvarných aktivit odpovíme na otázku “Koho a co potřebuje umělecké dílo ke svému životu?” Zahrajeme si postupně na umělce, kurátory a diváky a najdeme nejvhodnější místo pro vystavení uměleckých děl, která vzniknou.

Umí současní malíři malovat?
ZŠ/SŠ 90/120
Proč dnes vypadá umělecké dílo jinak než kdysi? Co se stalo v umění během 19. století a jak tyto události ovlivnily vývoj umění ve 20. století? Na tyto a další otázky najdou žáci odpověď v rámci svého vlastního pátrání v Artparku. Proměnu výtvarného názoru této epochy zažijí i ve své vlastní výtvarné tvorbě. Dostanou se od tradiční malby až k novým médiím 20. a 21. století. V závěrečném workshopu si vyzkouší tvořit jako postmoderní umělci na zadání jako performance, site-specific, bodyart a další.

Každý den kromě po & čt 10.00-18.00

Vstupné do galerie

ZDARMA

Čtvrtek 10.00-20.00

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

Pondělí Zavřeno

Jak k nám?

Mapa a další informace