Programy pro školy

Speciální programy pro MŠ, ZŠ, SŠ a gymnázia zahrnují komentované prohlídky, workshopy a výtvarné dílny. Programy nabízíme na 60, 90 a 120 minut (případně dle dohody) od úterý do pátku (10.00 – 17.00). Program je pro členy Klubu otevřený dialog zdarma, pro ostatní školní skupiny v rámci zakoupené vstupenky.

Programy k aktuální výstavě Domestic Arenas

Nemám tvé oči
2.stupeň ZŠ, SŠ/120/po dohodě 90min
Výstava Domestic Arenas otevírá několik sociálních, kulturních i politických témat. Tento program se zaměřuje na problematiku subjektivního vnímání světa každého z nás. Věci zažíváme jedinečně. To, jak my vidíme svět, nemůže být nikdy identické s prožitkem dokonce ani těch, kteří jsou těsně kolem nás.​ Součástí programu je návštěva výstavy a následná výtvarná aktivita.

Různé světy v jedné hudbě
2.stupeň ZŠ, SŠ/120/po dohodě 90min
Každý z nás je jiný a každý vnímáme svět kolem nás rozdílně. Záleží na mnoha faktorech, kde jsme se narodili, k čemu inklinujeme, co nás omezuje a co nás baví. Hudba ale tyto rozdíly dokáže překonat. Na výstavě Domestic Arenas se setkáte hned s několika videi, jejichž nedílnou součástí je právě hudba. Pokaždé trochu jiná, neoddělitelná od obrazu, ale vždy vypráví silný příběh. Sami se pak pokusíte s hudbou pracovat. Součástí programu je návštěva výstavy a následná aktivita.

K výstavě Domestic Arenas nabízíme také pouze komentované prohlídky.

Programy v Artparku

Příběh uměleckého díla
MŠ/ZŠ 60/90/120
Program je prvním nahlédnutím do světa umění. Podíváme se společně na to, co je umění a kde všude ho hledat. Zjistíme, jak mohou umělecká díla vypadat dnes. Pomocí zábavných her a výtvarných aktivit odpovíme na otázku “Koho a co potřebuje umělecké dílo ke svému životu?” Zahrajeme si postupně na umělce, kurátory a diváky a najdeme nejvhodnější místo pro vystavení uměleckých děl, která vzniknou.

Umí současní malíři malovat?
ZŠ/SŠ 90/120
Proč dnes vypadá umělecké dílo jinak než kdysi? Co se stalo v umění během 19. století a jak tyto události ovlivnily vývoj umění ve 20. století? Na tyto a další otázky najdou žáci odpověď v rámci svého vlastního pátrání v Artparku. Proměnu výtvarného názoru této epochy zažijí i ve své vlastní výtvarné tvorbě. Dostanou se od tradiční malby až k novým médiím 20. a 21. století. V závěrečném workshopu si vyzkouší tvořit jako postmoderní umělci na zadání jako performance, site-specific, bodyart a další.

Každý den kromě po & čt 10.00–18.00

Vstupné do galerie

120 / 70 Kč

Čtvrtek 10.00–20.00

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

Pondělí Zavřeno

Jak k nám?

Mapa a další informace