Programy pro školy

Speciální programy pro MŠ, ZŠ, SŠ a gymnázia zahrnují komentované prohlídky, workshopy a výtvarné dílny. Programy nabízíme na 60, 90 a 120 minut (případně dle dohody) od úterý do pátku (10.00 – 17.00). Program je pro všechny školní skupiny zdarma, rezervace posílejte Zdence Švadlenkové na email svadlenkova@rudolfinum.org.

Programy k aktuální výstavě Mat Collishaw. Standing Water

Ošklivé i krásné.
Krása v ošklivosti, estetika pomíjivosti a dekadence ve výtvarném umění a literatuře.
2. stupeň ZŠ/SŠ, 90/120min
Tak trochu dekadence je v každém z nás a jen stěží se tomuto fenoménu ve světě okolo vyhnout. Jak mu ale rozumět? Co nás může obohatit a na co si dát pozor? A kde je toho všeho původ? Budeme se soustředit na odkazy dekadentní literatury v práci Mata Collishaw. Objevíme krásu pomíjivého světa. Jeho díla jsou na hranici mezi krásou a hororem, zářivým světlem a nekonečnou tmou, rád pracuje s tabuizovanými tématy. Vlny mezi realitou a imaginací jsou základním stavem jeho uměleckého vyjadřování. Součástí programu je práce s literárními díly a výtvarná reflexe tématu.

Staří mistři v díle současníků.
Parafráze historických uměleckých děl a reakce současných umělců na odkazy minulosti.
2. stupeň ZŠ/SŠ, 90/120min
Výběr díla Mata Collishawa pro pražskou výstavu je zaměřený převážně na obsahovou nebo formální vazbu s uměním minulosti. Díky jeho očím je můžeme znovu objevit. Zaměříme se na způsob zpracování parafrází v jeho díle. Podněty z minulosti si vybírá s jemnou citlivostí pro neustálý střet dvou odlišných pohledů. Dost často jsou to díla na hranici mezi krásou a hororem, zářivým světlem a nekonečnou tmou. Jsou to díla, u nichž cítíme, že stačí jen velmi málo a mohou se proměnit ve svůj pravý opak. Součástí programu je výtvarný workshop.

Programy v Artparku

Příběh uměleckého díla
MŠ/ZŠ 60/90/120
Program je prvním nahlédnutím do světa umění. Podíváme se společně na to, co je umění a kde všude ho hledat. Zjistíme, jak mohou umělecká díla vypadat dnes. Pomocí zábavných her a výtvarných aktivit odpovíme na otázku “Koho a co potřebuje umělecké dílo ke svému životu?” Zahrajeme si postupně na umělce, kurátory a diváky a najdeme nejvhodnější místo pro vystavení uměleckých děl, která vzniknou.

Každý den kromě po & čt 10.00-18.00

Vstupné do galerie

ZDARMA

Čtvrtek 10.00-20.00

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

Pondělí Zavřeno

Jak k nám?

Mapa a další informace